Міністерством освіти і науки України затверджені Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору Нової української школи, які мають взяти до уваги заклади загальної середньої освіти (наказ від 23.03.2018 №283).

Документ містить опис облаштування навчальних кабінетів та загальні вимоги до обладнання загального призначення, зокрема, шкільних меблів. У відомстві наголошують, що особливістю Нової української школи є, поміж іншого, організація такого освітнього середовища, що сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини. З цією метою має змінюватись просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання.