/Files/images/222/IMG_20180704_195454_178.jpg

1962 р. Школа відчинила двері першим учням.

Директор – Роман Абрамович Полонський.

1962 рік. З книги першого директора школи № 26 Полонського Романа Абрамовича "Школа: дорога довжиною у півстоліття": "1962 рік. Школа 26. Друге моє директорство, яке почалося з нуля. Чверть століття, найкращі роки мого життя були віддані цій школі. Тут і найбільші труднощі, і успіхи, і невдачі, і "зіркові" моменти. Якщо скажу, що перші роки були важкі, то цим нічого не скажу. Основні проблеми - учнівський контингент і педкадри. Вся біда полягала в тому, що школа повинна була обслуговувати мікрорайон селища №16. Але спочатку було збудовано школу, а житлові будинки (понад 20 п'ятиповерхівок) ще тільки закладалися. Щоправда, до школи відійшла частина селища Фрунзе, але це не більше 250-300 дітей, а близько 1000 учнів”.

1963 рік - починає працювати музей Аркадія Гайдара,його ім'я відтепер носить шкільна піонерська дружина. 1969 рік - навчальний заклад стає десятирічкою. Кількість учнів настолько велика, що доводиться працювати у дві зміни. 1970 рік - відкрито клас - музей оборони Севастополя. Екскурсії проводять учні - старшокласники,керівник І.Н.Гутман. 1985 рік - з'является єдиний у районі перший педагогічний клас. 1987- 2005 рік - школу очолювала В.П.Халікова

1993 рік - надано статус школи з українською мовою навчання. 1997 рік - школа відкриває перші класи з поглибленим вивченням англійської мови.

З 2010 - школу очолює Золотоверха Олена Едуардівна - спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, магістр з управління навчальним закладом.

2020 рік - заклад освіти виборює перемогу у конкурсі міні-грантів та відкриває, єдиний у районі, шкільний центр гендерної культури Genderspace.

У 2023 заклад освіти перепрофільовано (зміна типу) та перейменовано на комунальний заклад "Харківський ліцей №26 Харківської міської ради"

Кiлькiсть переглядiв: 2068